Uykusuz Gecelere Son!

Uykusuz Gecelere Son!

Eğer sizin de uyku bozukluğu probleminiz varsa ilk önce sorunun temeline inip uykunuzu kaçıran sebepleri bilmeniz gerekiyor. Derin uykuya dalamıyorsanız ve yatakta sürekli dönüp durmanıza rağmen bir türlü uyuyamıyorsanız denemeniz gereken bazı şeyler var demektir. Sadece denemeniz gereken değil aynı zamanda denememeniz gereken şeyler de var tabii…

Deliksiz ve sağlıklı bir uyku için odanızın çok sıcak olmamasına özen gösterin, biraz serin bir ortam iyi uyku için idealdir. Uykudan yaklaşık olarak yarım saat önce ılık suyla banyo yapmak vücudunuzu rahatlatacaktır. Uyarıcı içecekler yerine sütü tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Uyku öncesi rutin alışkanlıklar kazanmanız, örneğin belli bir sırayla aynı işleri yapmanız, artık uykuya hazır olmanızı sağlayacaktır. Dinlendirici “slow” müziğin size eşlik etmesiyle daha da gevşeyecek ve kendinizi uykuya tamamiyle hazır hissedeceksiniz.

Uykusuzluk Problemine  Çözümler
Gelelim yapmamanız gerekenlere; Kesinlikle uykudan önce kola, kahve ve çay gibi uyarıcılardan uzak durun! Yatmadan kısa bir süre önce ağır yemek yemeyin; Ancak ufak şeyler atıştırabilirsiniz. Uyuyacağınız odayı televizyon seyretmek, çalışmak için kullanmayın. Yataktayken heyecan verici bir film seyretmek veya evrak çantanızı gözden geçirmek uykunuzu kaçırabilir.İşle ilgili şeyleri ya da aklınızı kurcalayan konuları ertesi güne erteleyin.Bırakın geceleri zihniniz biraz dinlensin. Ancak bu şekilde iyi uyursunuz. Ayrıca yatma saatinizi hergün değiştirmemeye özen gösterin, çünkü vücudunuzu belli bir saate alıştırdıktan sonra düzenini bozarsanız uykusuzluk sorununu daha da arttırırsınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM