Yağlardan Kurtulmak İçin Yapılan Yanlışlar

Yağlardan Kurtulmak İçin Yapılan Yanlışlar

Sağlıklı yaşamın en önemli sorunlarından biri de fazla kilolardır. Fazla kilolarınızın neden olduğu yağlardan kurtulmaya çalışırken dikkatli olun! Her an vücudunuzu deforme edebilirsiniz.

Günümüzde insanlar gün boyunca, yoğun ve hareketsiz kalıyorlar bütün bunlarda vücutlarında bazı rahatsızlıkların çıkmasına neden oluyor. Özellikle şişmanlık, insanların fiziksel açıdan en çok şikayet ettikleri durum oluyor. Fazla kiloların zamanla vücutta yağlanması ise istenilmeyen görüntülere neden oluyor. Fazla kilolarından ve kötü görünümünden kurtulmak isteyen insanlar birçok yöntemi denemektedirler. Denenen yöntemlerin ise birçoğu zararlı ve yanlıştır. Şişmanlığınızdan şikayetçiyseniz, amacınız sadece fazla kilolarınızdan kurtulmak değil, vücudunuzdaki yağ kitlesi oranını düşürerek  kas kitlesini arttıracak şekilde olmalıdır.

Halk arasında vücudundaki yağlardan kurtulmak için denenen yanlış yöntemleri şu şekilde sıralayabiliriz:
Sauna: Saunada vücudunuz su kaybeder. Vücudunuzun suya ihtiyacı olduğu sürece yağ yakması zorlaşır.

Diüretik ilaç ve çaylar: Diüretik maddeler ile yağ yakmaz, yalnızca vücudunuzdaki suyun idrar kanalıyla dışarıya atılmasını sağlarsınız.

Aç kalmak: Vücudunuzun gerek duyduğu besin maddelerini almadığınız sürece kas kütleleriniz azalırken yağ kütlelerinde bir değişiklik olmayacaktır. Vücudunuzda yağ yakan en önemli şeyin kaslarınız olduğunu unutmayın.

Masaj: Yapılan masajlar ile  dolaşım sistemini ve kaslardaki gerilmeleri rahatlatırsınız. Bunun yanı sıra vücudunuzdaki yağı yakamazsınız.

Egzersizler: Tempolu egzersizler, vücudunuzdaki yağlardan daha çok, karbonhidrat yakar.

Ağırlık çalışmaları: Sadece ağırlık çalışarak vücudunuzdaki yağları yakamazsınız fakat destekleyici bir faktör olarak kabul edilebilir.Vücudunuzdaki yağlardan kurtulmak için ömür boyu sağlıklı beslenmeniz ve spor yapmanız en doğru karar olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM