Op. Dr. İlgi GÜLER Estetik Cerrahi
Op. Dr. İlgi GÜLER Estetik Cerrahi
ilgiguler@gmail.com
Ameliyatsız Estetik İle Gençleşme
  • 0
  • 1746
  • 06 Ağustos 2017 Pazar
  • +
  • -

Şehir hayatı, yoğun iş temposu, hayatın hızlı akması nedeniyle sizi günlük hayatınızdan geri koymayan ofis şartlarında uygulanan, hastanede yatış, pansuman, istirahat gerektirmeyen ameliyatsız estetik yöntemlerde son yıllarda ciddi gelişmeler yaşanıyor. Türkiye’de de dünyaya paralel olarak bu yöntemlere olan talepler de arttı.

Bu yöntemler kolay uygulanır, kısa sürede uygulanır, ameliyatlardaki riskleri göze almak zorunda kalmazsınız, uygulama sonrası akşam yemeğine çıkabilirsiniz, işinizden geri kalmazsınız. Fakat bazı noktaları unutmayalım. Duyduğunuz ya da gördüğünüz tek yöntem istediğiniz görünüm için yeterli olmayabilir yani bir kaç yöntemi birlikte aşama aşama kullanmak gerekebilir ve bu yöntemlerin etkisi geçicidir. ‘Hiç etkisi geçmeyen benim için yeterli tek yöntem hangisi?’ gibi sorularla sık karşılaşıyorum. Bu yöntemler sizi daha canlı ve dinamik göstermek için geliştirilmiştir ve etkililerdir. Kişiye göre birkaç yöntem birlikte kullanılabilir ve etki geçtikçe kişi isterse yöntemler tekrarlanır.

‘Sizce neye ihtiyacım var?’ sorusuyla gün içinde oldukça fazla karşılaşıyorum. Ameliyatsız estetik alanında uyguladığım bazı yöntemleri anlatacağım şimdi size.

Botoksu kırışıklık durumuna göre 25 yaşından itibaren öneriyorum. Doğal görünüp mimik de yapabilirsiniz botoksla. Mimik sırasında kırışıklıklarınız derinleşmez sadece. Kırışıklık tedavisinde kullandığım ana silah botoks. Alın çizgileri, kaz ayakları, kaş arası asıl uyguladığım bölgeler. Gülerken üst dişlerin çok göründüğü kişilerde ve aşırı terlemede de doğru bir yöntemidir.

‘Cildim canlansın, parlak ve sağlıklı görünsün istiyorum.’ diyorsanız PRP ya da mezoterapi, nem aşısı ya da gençlik aşısı dediğimiz işlemler uygulanabilir. Senede 1 kez uygulanan 4-5 seanslık PRP ya da mezoterapi kollajen sentezini de artırır ve böylelikle geleceğe yatırım da yapmış olursunuz.

40-55 yaş grubunda yandan çene hattında ve gıdıda oluşan sarkmaların tedavisinde ultrasonik cihazlar kullanılabilir. Buna ek olarak PRP ya da mezoterapi uygulanabilir, nem aşısı ya da gençlik aşısı olarak bilinen çapraz bağlı olmayan hyaluronik asit kullanılabilir.

Göz altı bölgesindeki çukurluklar dolgu ile doldurulabilir, göz altı mezoterapisi uygulanabilir. Bu da sürekli yorgun görünmenize ya da ‘Hasta mısın?’ gibi sorular duymanızı engeller.

Elmacık kemikleri dolgu ile belirginleştirilebilir. Derinleşen dudak yanak çizgisi sizi yaşlı gösterir, dolgu ile daha az belirgin hale getirilebilir.

Op. Dr. İlgi GÜLER
05051544648
www.ilgiguler.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?