Deri Nemlendirme
14 Nisan 2017
Op. Dr. Seda Asfuroğlu Barutca

Deri Nemlendirme

CİLDİNİZİ DERİNLEMESİNE NEMLENDİRİN…

Derin nemlendirme (Saf hyalüronik asit) uygulaması nedir?
Taze ve genç bir görünüm için derinin nemliliği esastır. Genç ciltlere baktığımızda parlak ve ışıltılı görünmelerinin en önemli nedeni nemli ve gergin olmalarıdır. Zamanla cildimiz yaşlanır, kurur, güneşin ve sigaranın oluşturduğu zararlı etkilere maruz kalır ve nem dengesini kaybeder. Güneş hasarını azaltmak ve deri yaşlanmasını geciktirmek için günlük yaptığımız cilt bakımımız çok önemlidir, ancak her gün sürdüğümüz kremler cildimizin sadece yüzeyini geçici olarak nemlendirir, uzun süreli ve derinlemesine bir nemlendirme sağlayamaz.

Saf hyalüronik asit ise cildinizde azalmış olan hyalüronik asit miktarını etkin bir şekilde artırarak, derinlemesine ve uzun süreli nemlendirme yapar, cildinize doğal ışıltısını,esnekliğini ve parlaklığını geri kazandırır. Yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellerde yaşlanma belirtilerini ve güneş hasarını azaltır.

Derin nemlendirme (Saf hyalüronik asit) uygulaması nasıl yapılır?
Uygulamanın yapılacağı bölgenin lokal anestezik bir krem ile uyuşturulmasının ardından ince mezoterapi iğneleriyle saf hylalüronik asit cilt altına direkt olarak uygulanır. İşlem 15 dakika kadar sürer.

Derin nemlendirme (Saf hyalüronik asit) uygulaması nerelere yapılır?
En sık yüz, boyun, dekolte bölgesi ve ellere uygulanır. Göz altı morluklarını azaltır. Dudaklardaki dikey sigara çizgilerini azaltır. Özellikle dudak kuruluğu için nemlendirici kullanma ihtiyacını ortadan kaldırır.

Derin nemlendirme ne sıklıkta yapılır?
İkişer hafta arayla 3 seans , sonrasında 1 ay sonra 1 seans olmak üzere ilk aşamada 1 kür (4 seans)şeklinde uygulanır. Gerekirse 6. Ayda bir ara seans yapılarak, sonrasında yılda bir uygulanabilir.

Op. Dr. Seda Asfuroğlu Barutca
Plastik, Rekonstrüktif Ve Estetik Cerrahi Uzmanı
İletişim: 0532 678 16 55
www.sedaasfuroglu.com

Bir Yorum Bırak

www.saglikbilgileri.net