Diş Hekimi Elis Esen
Diş Hekimi Elis Esen
dt.elisesen@gmail.com
Diş Fırçası ve Diş Macunu Seçimi
  • 0
  • 1929
  • 22 Haziran 2016 Çarşamba
  • +
  • -

Günlük hayatta en sık kullandığımız bakım ürünlerinin başında diş fırçası ve macunu gelmektedir. Doğru bir bakım uygulamasında günde 2 kere dişlerin fırçalanması gereklidir.

Gelişen teknoloji ile birlikte piyasada çok çeşitli ürünler bulunmaktadır. Size en uygun fırçayı seçebilmeniz için diş hekiminizin önerisini dikkate alınız. Çünkü bazı ürünler, özel durumlar için üretilmiştir ve bilinçsiz kullanımı hastalarda istenmeyen sonuçlar doğurabilmektedir. Bu yüzden bilmediğiniz bir ürünü fiyatından veya markasından dolayı almaktansa, hekiminize danışarak hareket ediniz. Hekiminiz, dişlerinizin ve diş etlerinizin durumuna göre size en uygun fırça tipini ve gerekliyse özel bir diş macunu önerecektir.

Diş fırçalama doğru bir teknikle yapıldığı takdirde, dişleriniz için harika bir koruyucu uygulama olmaktadır. Diş ipi uygulamasının ise günde 1 defa ( Akşam dişlerinizi fırçaladıktan sonra ) yapılması yeterlidir.

İnternette diş ipi kullanımı ve fırçalama teknikleri ile ilgili birçok yazı ve görseller mevcut olmasına rağmen yanlış bilgilendirmeler de oldukça fazladır. Bu yüzden en doğru bilgiyi almak için mutlaka diş hekiminize başvurunuz.

Sağlıklı günler dilerim.

Diş Hekimi Elis Esen

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?