Diş Hekimi Elis Esen
Diş Hekimi Elis Esen
dt.elisesen@gmail.com
Elektrikli Diş Fırçaları
  • 0
  • 1963
  • 26 Ocak 2018 Cuma
  • +
  • -

Teknolojinin hayatımıza getirdiği yenilikler her alanda bizlere yeni ve farklı hizmetler sunmaktadır. Diş hekimliğinde de popülaritesi oldukça fazla olan elektrikli diş fırçaları satılmaktadır.

Elektrikli diş fırçalarının çeşitli fiyat ve özelliklerde olanları mevcuttur. Baskı sensörlerine sahip modellerde, fırçayı dişlerinizin üzerinde fazla bastırsanız bile, cihazdaki sensörler bunu algılar ve otomatik olarak çalışmayı durdurur. Böylece dişlere verilebilecek zararların önüne geçilebilir. Bazı modellerde fırçalama süresi ayarları vardır. Yeterli fırçalama zamanına gelindiğinde size uyarı vererek bilgilendirir. Üst model cihazlarda, farklı fırçalama modları vardır. Fırça uçlarının değişik çeşitleri mevcuttur. Dişlerinizde tel dahi olsa buna uygun uç bulabilirsiniz. Elektrikli diş fırçalarının dezavantajlarına gelecek olursak, öncelikle cihazın kendisi ve fırça uçları daha pahalıdır. Pil sorunu, elektronik sorunlar, kırılma vb gibi teknik problem riski daha fazladır. Fırça başlıklarının boyutlarından ve rijitliğinden kaynaklı, bazı hastalar arka bölgelere iyi erişememekte ve o bölgeler yeterli temizlenememektedir.

Benim kişisel görüşüm, kaliteli bir manuel diş fırçası ile doğru fırçalama hareketleri ve doğru fırçalama süresi ile dişlerde yeterli temizlik elde edilmektedir. Önemli olan dişlerin temiz ve plaklardan arındırılmış olmasıdır. Elektrikli veya manuel fırça tercihi size kalmaktadır.

Sağlıklı günler dilerim.
Diş Hekimi Elis ESEN
05442062016

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?