Diş Hekimi Elis Esen
Diş Hekimi Elis Esen
dt.elisesen@gmail.com
Gülüş Tasarımı Nedir?
  • 0
  • 1300
  • 07 Temmuz 2019 Pazar
  • +
  • -

Gülüş Tasarımı Nedir?
Toplum, gelişen ve değişen bir yapıdır. Son yıllarda toplumun estetik algıları da değişmektedir. Bireyler dış görünümüne ve bakımına daha çok dikkat eder hale gelmektedir. Dolayısıyla, ilk izlenimde ve sosyal hayatta önemli bir yere sahip olan dişlerin estetiği de çok önem kazanmıştır.

Sosyal ortamlarda, tanışılan kişide ilk dikkat edilen unsurlardan biri dişlerdir. Güzel, bakımlı ve beyaz dişlere sahip olan kişiler daha pozitif bir ilk izlenim edinirler. Bakımsız, çürük veya sadece estetik kusurları olan dişlere sahip bireyler ise özgüven eksikliği yaşayabilmektedirler. Dişlerin hem sağlık açısından hem de psikolojik açıdan önemli bir yere sahip olduğu aşikardır. Gelişen teknoloji ile artık çoğu alanda estetik operasyonlar yapılabilmektedir. Dişler için de gülüş tasarımı adı verilen bir çalışma ile, hastaların kendi yüz biçimlerine ve ağız dokularına en uygun, en estetik diş tedavisi uygulamaları planlanabilmektedir. Bu uygulamalar tamamen kişiye özeldir. Çünkü her bireyin ihtiyacı olan öğeler farklıdır. Sonuç olarak ise, birbiri ile uyumlu, sağlıklı ve estetik dişler, diş etleri, dudaklar ve gülüş hattı yaratmak hedeflenir. Bu doğrultuda çeşitli uygulamalar yapılmaktadır: Laminate veneer, zirkonyum kaplama, dişeti seviyeleme, pembe estetik (dişeti estetiği), lazer vb gibi. Bu tedaviler belirlenirken hastanın istekleri de göz önünde bulundurularak, en uygun tedavi yöntemi seçilir.

Gülüş tasarımı bilgisayar üzerinden dijital olarak veya fotoğraf ve modeller üzerinden manuel olarak da yapılabilmektedir. Size en uygun gülüş tasarımının belirlenebilmesi için diş hekiminize danışınız.

Sağlıklı günler dilerim.

Diş Hekimi Elis ESEN
Çapa – İstanbul
05442062016

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?