Op. Dr. İlgi GÜLER Estetik Cerrahi
Op. Dr. İlgi GÜLER Estetik Cerrahi
ilgiguler@gmail.com
Güneş Lekelerinin Tedavi Zamanı
  • 0
  • 1949
  • 27 Ocak 2017 Cuma
  • +
  • -

Güneşi çok seviyoruz, hatta ben güneş enerjisiyle çalışıyorum diyebilirim. Güneş yaşamın kaynağı, kendimizi korumayı bildiğimiz sürece. Güneş ciltte oluşan kırışıklıkları artırmaktan başlayıp yatkınlığı olan kişilerde cilt kanserlerinin oluşumunu sağlayacak kadar zararlı olabilir. Yaz kış ayırt etmeden yüksek faktörlü güneş koruyucu kullanmayı ihmal etmemeliyiz. Güneş koruyucuya rağmen cildimizde güneşe bağlı lekelenmeler oluşabilir. Sonbahar ve kış ayları bu lekeleri tedavi etmek için en uygun zaman. Tedavide amaç cildin üst tabakasının soyulması. Bunun için bazı kimyasal ajanlar ya da cihazlar kullanılabilir. Kimyasal peeling kimyasal ajanlar kullanılarak yapılan tedavi yöntemi. İşlemde yüzünüze sadece bir kaç dakika kalacak solusyonlar sürülür. Genellikle 2 hafta ara ile 4-5 seans halinde uygulanır. Yüzde hafif kızarma, pullanma oluşabilir. Bu etkiler 1 haftaya kadar kendiliğinden geçer.

Laser enerjisi ya da plasma enerjisi kullanılarak da lekeler tedavi edilebilir. Laser cihazları seanslar halinde uygulanırken, plasma cihazları tek seans uygulama ile tedavide etkili olabilir.

Bu tedaviler sonrasında PRP ya da mezoterapi seansları ile cilde canlılık, ışıltı ve sağlıklı bir görünüm katılabilir. Bu işlemler ofis şartlarında uygulanabilir, işlem sonrası günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.


Op. Dr. İlgi GÜLER
05051544648
www.ilgiguler.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?