Op. Dr. Seda Asfuroğlu Barutca
Op. Dr. Seda Asfuroğlu Barutca
drsedaasfur@gmail.com
Mikrobotoks Uygulamasının Botoks Uygulamasından Farkları Nelerdir?
  • 0
  • 1981
  • 04 Ocak 2017 Çarşamba
  • +
  • -

MİKROBOTOKS UYGULAMASININ BOTOKS UYGULAMASINDAN FARKLARI NELERDİR?
Botoks, Clostridium botulinum isimli bakteriden elde edilen bir proteindir, 2002 yılında Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) tarafından kozmetik kullanımına onay verilmiş olan bu protein, 15 senedir cilt kırışıklarının azaltılmasında ve aşırı terleme tedavisinde kullanılan en popüler uygulamaların başında gelmektedir.

Günümüze kadar botoks enjeksiyonları temel olarak üst 1/3 yüz bölümüne (alın,kaş arası,göz çevresi) uygulanmaktayken, mikrobotoks yöntemiyle tüm yüz (yanaklar, yanaklar ve burun arasında kalan nazolabial bölge dediğimiz kıvrım, burun üzeri, tüm dudak çevresi, kulak önü, çene çizgisi ve çene ucu) ve boyun bölgesine de uygulama yapabilmektedir. Mikrobotoks uygulaması, klasik botoks uygulamasından biraz daha farklı olarak maske yüz denilen donmuş bir yüz ifadesi oluşturmadan kırışıklıkların azaltılmasını sağlar. Doz ayarlaması, uygulama derinliği ve uygulama miktarı da klasik botoks uygulamasından farklı olup, ilacın tüm yüzde daha eşit dağıtılması sonucu homojen bir yüz germe etkisi oluşturmaya yardımcı olur. Böylece sadece göz çevresi, alın ve kaş arası değil , yüzünüzün alt yarımında da kırışıklıklarınızda azalma, cildinizde parlaklık ve ışıltı etkisi oluşturur.

Mikrobotoks uygulaması botoks uygulamasına benzer şekilde çok ince uçlu iğneler kullanılarak yapılır. Uygulama öncesinde tüm yüzünüze lokal anestezik (uyuşturucu) bir krem sürülerek bekletilir. Sonrasında cilt temizliğiniz yapılarak işlem yapılacak bölgeler işaretlenir. Uygulama esnasında yapılan buz tedavisi ile rahatsızlık hissiniz en aza indirilir. Yaklaşık yirmi dakika süren mikrobotoks uygulaması sonrasında işinize dönebilir ve aynı akşam duş yapabilirsiniz. Uygulama sonrası 4. günde beklenilen etki başlar, etkinin tam oturduğu 10. günde ise kontrolünüz yapılır. Mikrobotoks tedavisi yüz ve boyun bölgesinde 4-6 ay süren bir düzelme sağlar. Bu tedaviye başladıktan sonra devam etmek zorunlu değildir , ancak uygulamalara devam edilirse giderek daha başarılı sonuçlar elde edilir.

Doğal yüz ifadenizden ödün vermeden istediğiniz görünüme kavuşmanızı sağlayan bu uygulama, en iyi sonuç için botoks konusunda yetkili ve deneyimli uzman hekimler tarafından yapılmalıdır.

OP. DR. SEDA ASFUROĞLU BARUTCA
PLASTİK, REKONSTRÜKTİF VE ESTETİK CERRAHİ UZMANI
İLETİŞİM: 0532 678 16 55

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?