Diş Hekimi Elis Esen
Diş Hekimi Elis Esen
dt.elisesen@gmail.com
Pembe Estetik Nedir?
  • 0
  • 905
  • 01 Ocak 2021 Cuma
  • +
  • -

Pembe Estetik Nedir?

Günümüzde estetik gittikçe daha çok önem kazanmaktadır. Ağız bölgesinde ise sadece dişler değil, diş etlerinin de görünümü estetiğe katkı sağlamaktadır. Bu yüzden artık pembe estetik kavramını daha sık duymaya başlıyoruz.

Pembe estetik, kişinin gülüş tasarımına ve yüz estetiğine uygun olacak şekilde diş etlerinin şekillendirilmesi işlemidir. Çeşitli uygulamaların bir bütünüdür. Bu uygulamalar diş etlerinin kesilmesi, lazer uygulanması, botoks uygulanması gibi işlemler olabilmektedir.

Hastalarda diş eti seviyeleri ile ilgili problemler olabilmektedir. Bazı kişilerde, diş etleri diş yüzeyinde çok fazla yer kaplayarak, dişin ağız içinde görünen kısmının azalmasına sebep olmaktadır. Bazen de diş etlerinin hizası dişten dişe farklılık gösterip, estetiği tamamen bozmaktadır. Gülme esnasında dudakların yukarıda olduğu, diş etlerinin çok fazla göründüğü durumlar da vardır. Diş eti problemleri, dişlerden kaynaklı da olabilmektedir. Dişlerin çapraşık konumda olmaları dişetlerinin istenilen durumda olmasına engel olabilir. Bu yüzden tedavilerden önce sağlıklı bir dişetinin olması her şeyden önemlidir. Diş taşları temizlenir, derin dişeti cepleri elimine edilir ve gülüş tasarımına daha sonra geçilir.

Sağlıklı diş etlerinin varlığıyla yapılan tedaviler hem daha estetik hem de daha uzun ömürlü olmaktadır. Bu yüzden sadece dişlerin değil diş etlerinin de düzenli bakımları ile yıllarca sorunsuz bir şekilde restorasyonlar kullanılabilmektedir.

Sağlıklı günler dilerim.

Diş Hekimi Elis ESEN
Çapa – İstanbul
05442062016

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?