Op. Dr. İlgi GÜLER Estetik Cerrahi
Op. Dr. İlgi GÜLER Estetik Cerrahi
ilgiguler@gmail.com
Türkiye’de Kadınlarda Genital Estetik
  • 0
  • 2076
  • 08 Haziran 2017 Perşembe
  • +
  • -

Genital estetik alanında talebin de artmasıyla son on yılda tüm dünyada ameliyat teknikleri ve ameliyatsız cihaz yardımlı uygulamalarda gelişmeler yaşandı. Genital estetiği Türkiye’de en çok kadınlar tercih ediyor. İç dudak küçültülmesi, vajina daraltma ve vulvar beyazlatma kadınlarda uyguladığımız genital estetik işlemler.

Labioplasti yani iç dudak küçültme ameliyatı ile estetik bir görünüm yanında fonksiyonel ve sağlık açısından düzelme de hedefliyoruz. Büyük iç dudaklar mayo, bikini, tayt gibi ince giysilerden farkedilebilir ve görüntü açısından rahatsız edici olabilir. Büyük iç dudaklarda bu bölgede bulunan salgı bezleri sayıca artmış olduğundan akıntı şikayeti ve sistit enfeksiyonu riski ve sıklığı artar. İlişki sırasında takılma hissi ve ağrıya neden olabilir. Bu şikayetlerle başvuran kişilerde labioplasti ameliyatı ile estetik, fonksiyon ve sağlık açısından düzelme sağlanır. Labioplasti hastane şartlarında genellikle sedasyon dediğimiz damardan verilen ilaçlar ile sağlanan anestezi altında yapılan, ortalama 40 dakika kadar süren bir ameliyat. Aynı gün hastaneden taburculuk mümkün. Ameliyat sonrası 4-5 otururken daha dikkatli olunması ve bol ve yumuşak dokulu giysiler giyilmesi önerilir. Kanlanma açısından zengin bir doku olduğu için enfeksiyon riski düşüktür ve yaralar da erken kaynar. Dikiş alınması gerekmez. Ameliyat sonrası bakımda doktorunuzun tarif ettiği şekilde yapacağınız pansuman yeterlidir.

Vajinoplasti yani vajina daraltma cihazlarla ya da ameliyatla yapılabilir. Muayene ile uygun yönteme karar verilir. Sedasyon ya da genel anestezi altında yapılır ve ortalama 1 saat kadar sürer.

Vulvar beyazlatma ise lazer ya radyofrekanslı cihazlar kullanarak uyguladığımız, cildin koyu renkli üst tabakasını soymaya yönelik bir işlem. Tekrarlayan seanslar gerektirebilir. İşlem sonrası kalkıp günlük hayatınıza devam edebilirsiniz.

Op. Dr. İlgi GÜLER
05051544648
www.ilgiguler.com

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?