Yumuşak Ellere Sahip Olun..

Yumuşak Ellere Sahip Olun..

Özellikle bayanlar, ellerinin her zaman yumuşak ve bakımlı görünmesini ister ve sağlar. Bunun için özel bir formül ya da bu tür benzer bir şey aramanıza gerek yok. Basit yollardan giderek, ellerinizin daha yumuşak olmasını sağlayabilirsiniz.

Günlük olarak ellerinizin tam olarak kurumadan nemlenmesini sağlayınız. Bunun yanı sıra yazın yoğun güneş ışınlarına karşı ellerinizin sağlık açısından olumsuz etkileneceğini bilmeli ve ellerinizin zarar görmemesi için güneşten korunmasına karşı krem kullanmalısınız.

Yaşamımızda en büyük hatalardan birisi de el durulamasını tam yapmıyor olmamızdır. Ellerimizi yıkama aşamasındayken, ellerimizi aynı zamanda durulamayı unutmayalım. Her zaman el yıkamasından sonra ellerimizi durulamalı, durulamama doğrultusunda mantar oluşumuna sebep vermiş olabiliriz.

Piyasada bulunan birçok bitkisel bakım ürünleri, ellerinizin haftalık bakımı için yardımcı olacaktır. Bunun yanı sıra tırnaklarda önemlidir. Haftada 1 defa bile olsa zeytinyağı olan bir kap içine 5 dakika boyunca ellerinizi sokarak bekletin. Tırnaklar ve ellerin yumuşaklığı, el sağlığı için yararlı olacak bir uygulamadır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
yumusak eller

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM