Yüz Germe Hareketleri, Egzersizleri

Yüz Germe Hareketleri, Egzersizleri

Sarkan bir yüz kişinin daha depresif görünmesine neden olabilir ve aynı zamanda kişi kendisini bu görünüşünden dolayı huzursuz hisseder ve öz güveni azalır. Yüzde sarkmalar ilerleyen yaşla beraber daha fazla gözlemlenmektedir. Birçok kişi yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için bazı kozmetik operasyonlara başvurmaktadır. Bunun yanı sıra yüzü sıkılaştırmaya yardımcı kremler de oldukça popülerdir; fakat bu kremlerin çoğu malesef para ve zaman kaybıdır.

Yüzünüzdeki sarkıkları doğal yollardan da ortadan kaldırmanın yöntemleri vardır. Bu doğal kas egzersizleri yüzdeki kan akışını arttırır ve yüzü sıkılaştırır.

İşte yüzünüzü sıkılaştırmaya yardımcı olacak bazı yüz egzersizleri;
İşaret parmaklarınızı gözlerinizin kenarlarına yerleştirin ve hafifçe yüzünüzü saçlarınıza doğru gerdirin. Daha sonra gözlerinizi açabildiğiniz kadar açın ve bu pozisyonda birkaç saniye bekleyin. Ardından rahatlayın .

İki parmağınızı dudaklarınızın kenarlarına yerleştirin ve dudaklarınızı hafifçe gerdirin. Bu pozisyonda birkaç saniye bekleyin ve ardından rahatlayın.

Dişlerinizi göstermeden gülümseyin. Dudaklarınızı gerdirebildiğiniz kadar gerdirin. Bu pozisyon yanak kaslarınızın çalışmasına yardımcı olur.

Başınızı geriye doğru hafifçe itin ve boyun kaslarınızın gerildiğini hissedin. Daha sonra başınızı eski pozisyonuna getirin.
Bu yüz sıkılaştırma hareketlerinin düzenli olarak uygulayın. Eğer bu hareketlerin hergün düzenli olarak yüzünüze uygularsanız yüzünüzün zaman içerisinde sıkılaştığını hissedeceksiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?

  • YENİ
  • YORUM